
Trendy
Jak efektownie oddzielić kuchnię od salonu? Podłoga w salonie i kuchni

Salon połączony z kuchnią stwarza wrażenie otwartej przestrzeni i przestronnego wnętrza. Oznacza to jednak, że pomieszczenie powinno zostać podzielone na kilka stref, aby uporządkować aranżację, nadając jej spójności, ale też konkretnego przeznaczenia w wydzielonych miejscach. Podłoga w salonie i kuchni jest najczęściej różna, w pokoju decydujemy się na panele, natomiast w kuchni na płytki ceramiczne. Jak je ze sobą połączyć, aby tworzyły harmonizującą całość? Jak oddzielić kuchnię od salonu?
Kontrastowe kolory
Podziału funkcjonalnego przestrzeni najłatwiej dokonamy, decydując się na dwa różne kolory i wzory podłóg. W strefie dziennej, w salonie, możemy wybrać panele podłogowe w kolorze naturalnego drewna. Ze względów praktycznych, płytki podłogowe do kuchni to często najlepsze rozwiązanie, dlatego również tym razem nie będziemy z nich rezygnować w tym pomieszczeniu. Ważne jest, aby pasowały pod względem wizualnym nie tylko do siebie, ale też do aranżacji całej przestrzeni. Kontrastowa podłoga w salonie i kuchni może być w kolorach, które nawiązują do innych elementów wyposażenia wnętrza. Panele w salonie niech będą w tym samym wybarwieniu drewna, co blaty w kuchni, natomiast szare meble w salonie niech pasują do podłogi w kuchni w tym samym kolorze.
PRODUKTY Z TEJ KOLEKCJI
Z wykorzystaniem płytek heksagonalnych
To jeden z ciekawszych i bardziej oryginalnych pomysłów na efektowne połączenie strefy kuchennej z dzienną. Wykorzystaj płytki heksagonalne oraz klasyczne panele lub też płytki imitujące drewno o formacie desek. Układaj heksagony do czoła desek, niech przejście będzie nieregularne, jak gdyby płytki wtapiały się w drewnianą powierzchnię. Taka unikalna podłoga w salonie i kuchni pasuje wyjątkowo dobrze do wnętrz eklektycznych, w których przenika się ze sobą kilka stylów. Będzie też dobrym wyborem do wnętrz boho i tych inspirowanych skandynawskim spokojem, jak i prostotą.
Ten sam wzór, inne ułożenie
Jak oddzielić kuchnię od salonu, wykorzystują ten sam materiał, ale układając go w inny sposób, aby wyraźnie zaakcentować poszczególne strefy? Wybierz płytki podłogowe inspirowane drewnem, o podłużnym kształcie, przypominające typowe panele i klasyczne deski. W salonie możesz je ułożyć w dekoracyjną jodełkę, która szczególnie dobrze prezentuje się we wnętrzach angielskich, klasycznych i prowansalskich. W kuchni postaw na proste ułożenie. Dzięki temu, podłoga będzie w jednym kolorze, a jednocześnie będzie się różnić wizualnie.
Taka sama podłoga w salonie i kuchni
Jeżeli decydujesz się na taką samą podłogę w salonie i kuchni, to wybierz płytki ceramiczne. Drewnopodobne są najbardziej uniwersalne i będą pasować do obu stref. Alternatywą są płytki imitujące kamień i połyskującej powierzchni lub też beton, który coraz bardziej zaznacza swoją obecność w aktualnych trendach. Jak oddzielić kuchnię od salonu w takich aranżacjach? Wykorzystaj do tego meble, np. sofa, która będzie ustawiona tyłem do zabudowy kuchennej lub stół z krzesłami, dzięki czemu zyskasz kolejną strefę – jadalnię. Ciekawie prezentować się będzie też wyraźnie zaznaczona inna powierzchnia ściany w kuchni i salonie. Sprawdzonym sposobem jest wyspa czy barek z wysokimi krzesłami.
Wybierając odpowiednie pokrycia podłóg, możesz z łatwością wyróżnić strefy na dużej przestrzeni. Poszukującym oryginalnych rozwiązań, polecamy heksagony, zwolennikom minimalizmu płytki o różnym ułożeniu, z kolei sprzymierzeńcom klasyki kontrastowe barwy.