
Trendy
Czym się kierować kupując meble do małej łazienki w bloku?

Właściciele małych łazienek często zmagają się z problemem niewielkiej przestrzeni do przechowywania, a niekiedy nawet jej braku. Wynika to z ograniczonych możliwości aranżacyjnych ze względu na mały metraż łazienki. Projektując takie pomieszczenie, dużą uwagę należy zwrócić na wybór elementów wielkością adekwatnych do wymiarów łazienki. Nie potrzebujemy dużych mebli, ale dobrym rozwiązaniem będą ukryte półki oraz sprytne rozwiązania. Gdzie przechowywać kosmetyki i środki czystości w małej łazience?
Przestrzeń maksymalnie wykorzystana
Mając niewielki metraż, trzeba wypełnić całą przestrzeń tak, aby nie pozostały wolne miejsca, jak np. wąskie szczeliny pomiędzy sprzętami. Wybierając element wiszący, dobrze jest się zastanowić, czy miejsce pod nim nie przyda nam się na dodatkowe półki. W małej łazience sprawdzi się więc umywalka nablatowa, pod którą umieścimy praktyczną półkę z szufladami i szafkami. Jeżeli zależy Ci na dużej przestrzeni do przechowywania w tej strefie, zdecyduj się na szafkę stojącą bez nóżek zamiast mniejszej wiszącej. Dodatkowym miejscem na kosmetyki może być szafka ukryta za lustrem.
Przestrzenie pomiędzy urządzeniami sanitarnymi wypełnij wąskimi szafkami. W małej łazience lepszym rozwiązaniem są meble wysokie i wąskie, niż szersze i niskie. Rozbudowujemy aranżację w pionie, co pozwala nam wykorzystać przestrzeń całej powierzchni ściany. Jeżeli w pomieszczeniu znajdują się wnęki, możemy wypełnić je pralką, wykorzystać na prysznic typu walk-in, a w najmniejszych umieścić szafki. Jeżeli w łazience jest wanna, to dodatkowe miejsce do przechowywania zyskasz z obudową w postaci panelu z zamykanymi półkami.
PRODUKTY Z TEJ KOLEKCJI
Szafki wiszące
Kiedyś korzystano z nich często, dzisiaj nierzadko się o nich zapomina. Szafki wiszące są bardzo praktyczne, szczególnie przydatne, jeżeli powierzchnia podłogi nie pozwala na wyposażenie wnętrza we wszystkie potrzebne nam meble. Większość sprzętów w łazience znajduje się na podłodze, a ich wysokość sięga maksymalnie do połowy wysokości ściany, wyjątkiem jest prysznic. Pozostaje nam jeszcze bardzo dużo miejsca do wykorzystania w wyższej strefie pomieszczenia. Szafki wiszące znajdują swoje miejsce m.in. nad pralką, gdzie przechowujemy środki do prania, ręczniki i akcesoria. Wieszamy je nad toaletą, a także nad wanną, gdzie mogą być to również półki bez zamykanych drzwiczek. To z kolei miejsce na kosmetyki do kąpieli. Dodatkowo w łazience mogą znaleźć się organizery, które zawieszamy na ścianie lub przytwierdzamy do mebli.
W jasnych kolorach
Chcąc optycznie powiększyć małą łazienkę, wybieramy jasne kolory mebli. Może być to biel z połyskiem, który dodatkowo odbija światło. Cieplejsze wnętrze uzyskamy, decydując się na beże i jasne szarości oraz kolory drewna. Aby spotęgować efekt przestronności, na jasne barwy decydujemy się też na ścianach. Wielkoformatowe białe, beżowe lub drewnopodobne płytki sprawią, że łazienka będzie wydawać się większa, niż jest w rzeczywistości.
W małych łazienkach dobrze sprawdzają się meble wąskie i wysokie. Planując ich rozmieszczenie, zwracamy uwagę na ewentualne wolne przestrzenie pomiędzy poszczególnymi sprzętami. Klasyczną umywalkę z postumentem zastępujemy nablatową z szafką, a na ścianach, jeżeli to możliwe, zawieszamy dodatkowe półki i szafki.