Trendy
Aranżacja kuchni z białą cegłą na ścianie
W kuchni spędzamy mnóstwo czasu. To miejsce, w którym można spotkać się z rodziną, zjeść coś dobrego, porozmawiać lub pomilczeć przy kubku aromatycznej kawy. Każda kuchnia czyni dom szczęśliwym. To wyjątkowa przestrzeń do dzielenia się smakami, radościami i wspomnieniami. Kuchnia jako serce domu powinna być zatem ciepła i przytulna.
Jednak z upływem czasu w każdym domu pojawia się konieczność odświeżenia lub całkowitego przearanżowania tego wnętrza. Czy u Ciebie także pojawił się apetyt na stylową kuchnię? Który styl będzie najbardziej odpowiedni? Klasyczny – łączący tradycję z elegancją? Czy nowoczesny, w którym otwarta przestrzeń spotyka minimalizm? Przedstawiamy uniwersalne rozwiązanie – białą cegłę na ścianę. To oryginalny dodatek, który jest w stanie całkowicie odmienić wygląd kuchni i prezentuje się dobrze zarówno we wnętrzach tradycyjnych, jak i nowoczesnych.
Stylowa kuchnia klasyczna czy nowoczesna?
Trendy w projektowaniu wnętrz stale się zmieniają. Aby wygląd pomieszczenia nie wymagał metamorfozy co kilka lat, warto postawić na uniwersalny projekt. Jednym z ponadczasowych rozwiązań, które odmieni wystrój kuchni i długo nie wyjdzie z mody, jest biała cegła na ścianie. Sprawdza się zarówno w małych, jak i przestronnych pomieszczeniach. Rozjaśnia wnętrze i zamienia je w przestrzeń elegancką, a jednocześnie przytulną. Jeśli wahasz się między wystrojem klasycznym a nowoczesnym, sprawdź, która aranżacja kuchni spełni Twoje oczekiwania.
Biała cegła w kuchni klasycznej
Kuchnia klasyczna kojarzy nam się z przytulnym wystrojem i ciepłem, a więc naturalnymi materiałami, drewnianymi i metalowymi dodatkami oraz… cegłą na ścianie. W tradycyjnej kuchni znajdziemy białe lub drewniane meble w odcieniu orzecha albo dębu i oszklone witryny. W klasycznym wnętrzu króluje harmonia, wszystko wydaje się na swoim miejscu. Biel łączy się subtelnie z naturalnym drewnem. Biała cegła będzie w takiej kuchni stanowić idealnie dopasowane tło. Jeśli nie dysponujesz dużą przestrzenią, a podobają Ci się jasne wnętrza w stylu skandynawskim, zastanów się nad klasyczną aranżacją kuchni.
Biała cegła w kuchni nowoczesnej
Kuchnia nowoczesna jest przestronna i zwykle łączy się stylistycznie z salonem. Wyposażona jest w funkcjonalną wyspę kuchenną wolnostojącą lub połączoną z blatem. Panuje w niej minimalizm. Pojawiają się takie dodatki jak stal, gładkie kamienie i chrom. Co ciekawe, odnajdzie się tu także nasz oryginalny dekor – biała cegiełka. W stylu nowoczesnym biała cegła będzie świetnie kontrastować z odważnymi kolorami i materiałami tj. metal, beton lub ciemne drewno. Jeśli dysponujesz dużą otwartą przestrzenią, rozważ urządzenie kuchni w stylu nowoczesnym.
Biała cegła na ścianie - zalety
Biała cegła doskonale współgra z różnymi stylami aranżacyjnymi, od nowoczesnych po rustykalne i łatwo dobrać do niej kolory. Poza tym ma wiele innych zalet. Jedną z nich jest wizualny efekt powiększenia pomieszczenia. Jasne kolory sprawiają, że wnętrza wydają się większe niż w rzeczywistości. Ściana wykończona białą cegłą, w towarzystwie jasnych mebli i przy zastosowaniu stonowanych np. pastelowych kolorów pozostałych ścian, optycznie powiększa wnętrze kuchni. Biała cegiełka dodaje też pomieszczeniu świeżości i ciepła, przestrzeń staje się bardziej przytulna i jasna.
Wybór między oryginalną cegłą a jej imitacją
We wnętrzach starych kamienic mamy możliwość odsłonięcia oryginalnej cegły. Możemy ją zaimpregnować i pozostawić jej oryginalny odcień lub też pomalować ceglaną ścianę np. na uniwersalny biały kolor. Natomiast w mieszkaniu w nowym budownictwie możemy uzyskać wizualnie równie ciekawy i oryginalny efekt, wybierając płytki imitujące cegłę. Doskonałym wyborem będzie prostokątna biała płytka ze ściętymi brzegami z kolekcji METRO STYLE od marki Opoczno.
Z czym łączyć białą cegłę?
Zastanawiasz się, jak urządzić wnętrze z białą cegłą? Jakie meble i dodatki dopasować do cegiełek? Podpowiadamy. Biała cegiełka w kuchni idealnie komponuje się z drewnianymi, metalowymi i szklanymi dodatkami oraz ze stonowanymi kolorami – beżem, kremem i brązem. Dlatego tak świetnie uzupełnia wnętrze w stylistyce skandynawskiej. Jeśli chcesz konsekwentnie trzymać się stylu klasycznego, to gdy jedną ścianę lub jej fragment udekorujesz białą cegłą, pozostałe ściany utrzymaj w palecie jasnych barw: beżów, szarości, błękitów czy pudrowego różu.
Cegła, zwłaszcza ta w kolorze białym, jest na tyle neutralna, że doskonale komponuje się z wieloma różnymi stylami i kontrastującymi odcieniami np. błękitem, szarością lub miętą, które ożywiają wnętrze. Białą cegłę można zestawić z ciemnymi elementami, tj. czarny blat lub z barwnymi roślinami doniczkowymi czy ozdobnymi koszami z wikliny. Na podłodze warto ułożyć ciepłe kolorystycznie panele, na przykład płytki ceramiczne z fakturą dębu z kolekcji PASSION OAK BEIGE.
Jakie meble będą pasować do kuchni z białą cegiełką na ścianie?
Biała cegła będzie komponować się zarówno z meblami białymi lub z jasnego drewna i meblami tapicerowanymi w delikatnej kolorystyce, jak i kontrastującymi elementami, na przykład czarnym blatem, wzorzystymi materiałami. Kolorowe szafki, stoliki i półki też będą pasować do pomieszczenia z białą cegłą. Dobór kolorystyki jest uzależniony od wybranego stylu, w którym chcemy zaaranżować nasze wnętrze.
Czy biała cegła w kuchni nad blatem to dobry pomysł?
W kuchni zawsze coś paruje albo pryska tłuszczem lub rozlewa. Łatwo zabrudzić blat i powierzchnię nad blatem. Czy wypełnienie cegiełkami przestrzeni między kuchennymi szafkami a blatem to dobry pomysł? Doskonale sprawdzą się tu płytki odporne na wilgoć, uszkodzenia i wysoką temperaturę, z których łatwo usuniemy zabrudzenia. Kolekcja SALSA & METRO STYLE pozwoli stworzyć efektowną ścianę nad blatem z kompozycji wyjątkowych i zarazem praktycznych płytek. Są odporne na ścieranie i na działanie wilgoci i szybko wyczyścimy je z plam. Biała cegła w kuchni między szafkami zda egzamin.
Czy warto umieścić cegiełkę na całej ścianie?
Wnętrza wykończone cegłą prezentują się efektownie, o ile nie przytłoczymy ich zbyt dużą ilością tego typu dekoracji. Za pomocą białej cegiełki można stworzyć harmonijną i przyjemną przestrzeń, wystarczy wybrać odpowiednie miejsce – jedną ścianę lub jej fragment. Wówczas kompozycja z płytek podkreśli styl pomieszczenia, będzie stanowić interesujący akcent, ale nie zdominuje wystroju. Możemy cegłę umieścić na ścianie, przy której stoi stół lub nad zlewozmywakiem. W kuchniach otwartych na salon cegła może też pomóc wizualnie oddzielić te dwa pomieszczenia. Można też dzięki niej ciekawie obudować wyspę kuchenną.
Biała cegła w kuchni – aranżacje
Biała cegła daje ogromne możliwości aranżacyjne. W jasnych i nowoczesnych wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim będzie stanowiła piękne tło i doskonałe uzupełnienie. W kuchni w stylu retro wkomponuje się w prosty i oryginalny wystrój.
W dużym i otwartym pomieszczeniu w stylu loftowym cegła nie ogranicza się do fragmentu ściany. Proste, jasne płytki ceramiczne z serii SALSA & METRO STYLE od Opoczna w połączeniu z drewnem, metalem i otoczone nieskazitelną bielą lub surowym betonem stworzą osobliwy klimat. Nie zapomnij o unikalnych, osobistych akcentach, które podkreślą niepowtarzalny charakter Twojej kuchni.
SPRAWDŹ INNE TRENDY, INSPIRACJE I PORADY